Furia czołgisty czyli nowa, polska gra na klasyczne Amigi

Data publikacji: 2016-05-03 | Tagi:

Cieszy fakt, że są jeszcze ludzie, którym się chce coś pisać na klasyczne Amigi, szczególnie, że produkt, który oferują jest naprawdę wysokiej jakości.

Opisów i recenzji powstało na temat gry Tanks Furry mnóstwo. I to zarówno w języku polskim jak i innych. Gra szturmem wdarła się nie tylko na słowiańskie monitory, ale również na mniej lub bradziej zachodnie.

W tej krótkiej notce nie będę wychwalał poziomu wykoniania, bo plasuje się w światowej czołówce. Nie będę się rozwodził nad gameplayem, bo mój czteroletni syn chce w nią grać non stop, najlepiej ze mna ;).

Chciałbym tylko napisać, że robi się ciepło na sercu, że jeszcze komuś się chce. Chłopaki postanowili coś zrobić, miało być dostępne za darmo, jako download. Gdy pochwalili się tym w sieci, to okazało się, że ludzie chcieliby kupić grę, żeby ich wspomóc. I tak od słowa do słowa znalazło się ekskluzywne wydanie na płycie CD + dyskietce, z plakatem, instrukcją, stickersami i innymi duperelkami. Znalazł się sklep, który to wszystko sprzedaje za 33zł. A jak znalazł się sklep, to bardzo szybko znaleźli się kupujący z Polski i nie tylko :).

Znalazł się również zapał, chęć i umiejętności, żeby wykonać profesjonalny trailer do gry.

Znaleźli sie testerzy, gracze, chwalacze i ganiacze (chociaż tych ostatnich dużo mniej).Dodawtkowo powstały: nowa wersja gry z poprawionymi bugami i supportem dla czterech joysticków; specjalna wersja gry dla CD32; oraz trainer dla niecierpliwych.

Po co ja o tym wszystkim piszę? Chyba po to, żeby pokazać ten efekt lawiny nawet w tak relatywnie niewielkim środowisku jakim jest otoczenie Amigi klasycznej. Zaczęło się od dwóch ludzi, krok po kroku ich przybywało, a w chwili obecnej mniej lub bardziej zaangażowanych jest ich mnóstwo.

Wszystkim zaangażowanym gratuluję dobrej roboty. Sobie nie gratuluję, bo od strony twórczej nie miałem z tym nic wspólnego, ale przynajmniej miło spędzam czas z synem przy tej grze! A przecież o to chodzi! :)


Oceń ten post:
Podziel się:

comments powered by Disqus

IT w obrazkach: