Komoda & Amiga Plus - wydania papierowe

Data publikacji: 2017-06-26

No mam kręćka na punkcie retro. Mam i nic na to nie poradzę. Tym bardziej cieszy mnie inicjatywa, która mam nadzieję odbije się echem po całym retroświatku.

Piszę tu o papierowych wydaniach kultowego magazynu Kommoda & Amiga Plus, które mam przyjemność posiadać, czytać i omdlewać z zachwytu ;).

Może najpierw trochę szczegółów technicznych: magazyn można kupić na stronie ka-plus.pl. W chwili pisania tego tekstu dostępny jest tylko numer #07 w polskiej oraz angielskiej wersji językowej. Koszt polskiego wydania to 20zł, angielskiego 29zł, wysyłka w obu przypadkach wynosi 11 zł.

Mi udało się jeszcze kupić numer #06 w polskiej wersji, ale już go nie widzę na listach sklepu.

O co ten hałas zatem?

Ktoś kto przeczytał te numery w wersji pdf lub na issuu, nie znajdzie w treści nic nowego. W wydaniu papierowym znajdują się te same artykuły co w wydaniu elektronicznym. Jeśli spodziewacie się coverdisku na oldschoolowej dyskietce, to uprzedzam - możecie o tym zapomnieć :). Ale reszta? Reszta jest wszystkim!

Za w sumie niewygórowaną cenę dostajemy bardzo wysokiej jakości papier, błyszczący i pachnący farbą drukarską, z okładką grubszą i twardszą od pozostałych stron. Jakość druku stoi na naprawdę profesjonalnym poziomie, a kolory są żywe i nie odbiegają niczym od innych magazynów na rynku gier.

Każdy numer jest sklejony bardzo porządnie i wielokrotne wertowanie nie wpływa na jego trwałość, do tego ma nawet nadruk na grzbiecie, co w sumie niby jest standardem, ale mimo wszystko cieszy dbałość o taki szczegół.

Może i podniecam się nim niczym kot na wiosnę, ale dla prawdziwego maniaka retro i maszynek C64 i/lub Amigi jest to uczucie niezapomniane: trzymać w ręku magazyn, który jakością wykonania nie odbiega od współczesnych magazynów o współczesnych komputerach/konsolach, to (w dobie cyfryzacji i emulacji) coś naprawdę niesamowitego.

Chwała Redakcji i autorom, że im się chce. Ja z wiernego czytelnika przeobrażam się również w wiernego kupca wersji papierowej :). Szanowna Redakcjo K&A Plus - oby tak dalej!


Oceń ten post:
Podziel się:

comments powered by Disqus

IT w obrazkach: